Onthaal Oprichting Organisatie Veldtochten De Namen In Memoriam Monumenten Getuigenissen Contact Links fr en

De Brigade Piron

Gesneuveld op het Veld van Eer voor onze Vrijheid

1. Veldtocht van Normandïe

2. Veldtocht van België

3. Veldtocht van Nederland 1944

4. Veldtocht van Nederland 1945

5. Slachtoffers in bevolen dienst (Reorganisatie periode en van 8/5/1945 tot December 1945)

6. Overleden in Groot-Brittannië 1940-1945

7. Slachtoffers van de Belgische eenheden voorheen de Brigade Piron 1945

We wensen in het bijzonder de heer Gustave Goethals te danken voor zijn opmerkelijke bijdrage. Zijn historisch werk "Zij die hun leven gaven voor vrijheid en vrede" - 1ste Belgische Brigade Bevrijding - Brigade Piron is beschikbaar in Nederlands (wordt gratis als PDF bestand naar u toe gestuurd). U kunt hiervoor contact nemen met zijn kleinzoon, de Heer Vincent Turpyn : turpyn.jaecques@telenet.be

Onze hartelijke dank gaat ook naar Jos Andries, Rudi Vandenweyer, Didier Dufrane, ... voor het toesturen van vele foto's.

   

 

1. Veldtocht van Normandië (27)

Datum
NAAM
Stam.
Eenheid
Plaats
16 Aug 1944
2553
3e
Sallenelles
0545
3e
Sallenelles
17 Aug 1944
0952
2e
Sallenelles
3932
2e
Sallenelles
0067
Gn Cie
Sallenelles
4062
Gn Cie
Sallenelles
19 Aug 1944
0640
2e
Franceville
4790
2e
Franceville
4660
2e
Franceville
4813
2e
Franceville
20 Aug 1944
0831
1e
Varaville
5026
1e
Varaville
2272
1e
Varaville
21 Aug 1944
3628
1e
Auberville
5078
1e
Auberville
2435
1e
Auberville
0126
1e
Auberville
5089
1e
Auberville
3555
1e
Auberville
2455
Pant.Esk
Roncheville
22 Aug 1944
9380
2e
La Toucques
4312
1e
Deauville
0700
1e
Deauville
3456
3e
Deauville
24 Aug 1944
3538
3e
Vasouy (Honfleur)
25 Aug 1944
3809
Pant.Esk
La Lande Saint Leger
26 Aug 1944
5270
3e
Foulbec

2. Veldtocht van België (7)

Datum
NAAM
Stam.
Eenheid
Plaats
10 Sep 1944
0764
3e
Heppen
11 Sep 1944
1618
Pant.Esk
Heppen
3237
Pant.Esk
Heppen
12 Sep 1944
4127
3e
Leopoldsburg
4315
1e
Leopoldsburg
4927
2e
Hermalle s/Argenteau
21 Sep 1944
1060
3e
Caulille

3. Veldtocht van Nederland 1944 (27)

Datum
NAAM
Stam.
Eenheid
Plaats
25 Sep 1944
0294
2e
Thorn
0593
2e
Thorn
1073
2e
Thorn
1797
2e
Thorn
3834
2e
Thorn
27 Sep 1944
0662
2e
Thorn
5318
2e
Thorn
1 Okt 1944
4897
1e
Santford
0033
Staf
Thorn
4425
1e
Thorn
2 Okt 1944
4395
Gn Cie
Ophoven
4419
Staf
Ophoven
4183
Pant.Esk
Ophoven
23 Okt 1944
0484
Gn Cie
Ophoven
25 Okt 1944
3518
3e
Kinrooi
27 Okt 1944
3947
3e
Thorn
30 Okt 1944
4393
Aie Bie
Erps-Werps
2437
Aie Bie
Erps-Werps
1 Okt 1944
1146
1e
Thorn
4 Okt 1944
10099
Staf
Louvain
3511
3e
Thorn
11 Okt 44
0181
2e
Hunsel
1403
2e
Hunsel
10087
2e
Hunsel
3581
2e
Hunsel
3580
2e
Hunsel
3494
2e
Hunsel

4. Veldtocht van Nederland 1945 (19)

Datum
NAAM
Stam.
Eenheid
Plaats
18 Apr 1945
41235 MMG
Opheusden
1789 3e Bn
Randwijk-Zetten
13103 3e Bn
Opheusden
13098 3e Bn
Opheusden
14303 3e Bn
Opheusden
19 Apr 1945
4604 1e Bn
Ochten
13361 1e Bn
Ochten
21 Apr 1945
13923 3e Bn
Opheusden
22 Apr 1945
4787 2e Bn
Capelle
10453 2e Bn
Capelle
10463
2e Bn
Capelle
5492
2e Bn
Capelle
10426
2e Bn
Capelle
10444
2e Bn
Capelle
13944 3e Bn
Opheusden
22436 3e Bn
Opheusden
13906 3e Bn
Opheusden
24 Apr 1945
10477 1e Bn
Ochten
29 Apr 1945
11492 1e Bn
Ochten

5. Slachtoffers in bevolen dienst (40)

Datum
NAAM
Stam.
Eenheid
Plaats
21 Nov 1944
3440
Pant.Esk
Wessem
1873
2e Cie
Gembloux
26 Dec 1944
4467
3e Cie
St Hilaire (FR)
17 Jan 1945
11994
2e Bn
Tournai
1 Mar 1945
2541
1e Bn
Hamme
6 Mar 1945
11605
2e Bn
Anvers
13 Mar 1945
14035
1e Bn
Bourg-Léopold
13356
1e Bn
Bourg-Léopold
13452
1e Bn
Bourg-Léopold
11 Mei 1945
5912
3e Bn
Echteld (NL)
12 Mei 1945
13081
3e Bn
Tiel (NL)
10199
MMG
Goudriaan (NL)
13684
3e Bn
Zoellen (NL)
4 Jun 1945
12060
WKSP
Burgsteinfurt (GE)
8 Jun 1945
5273
2e Bn
Neerpelt
13 Jun 1945
25432
3e Bn
Wadersloh (GE)
20 Jun 1945
10002
3e Bn
Heizfeld (GE)
21 Jun 1945
f14/148
1e Bn
Ixelles
24 Jul 1945
13524
1e Bn
Tournai
13 Aug 1945
11911
1e Bn
Goch (GE)
13354
1e Bn
Goch (GE)
13582
1e Bn
Goch (GE)
13155
3e Bn
Goch (GE)
13457
LFA
Goch (GE)
13386
3e Bn
Goch (GE)
 
13561
1e Bn
Goch (GE)
 
13398
3e Bn
Goch (GE)
17 Aug 1945
13088
3e Bn
Bedburg (GE)
22 Aug 1945
25315
1e Bn
Munster (GE)
23 Aug 1945
10501
2e Bn
Drensteinfurt (GE)
11406
2e Bn
Munster (GE)
26 Aug 1945
25173
RASC
Munster (GE)
2 Okt 1945
11026
1e Bn
Beckum (GE)
6 Okt 1945
14084
1e Bn
Oelde (GE)
15 Okt1945
25689
HQ
Opgrimby
18 Okt 1945
10438
3e Bn
Hamm (GE)
5 Nov 1945
12031
1e Bn
Munster (GE)
10 Dec 1945
14058
1e Bn
Dolberg (GE)
18 Dec 1945
10245
3e Bn
Munster (GE)

6. Overleden in Groot-Brittannië 1940-1945 (38)

Datum
NAAM
Stam.
Eenheid
Plaats
07 Jan 1940
33352 1e Bn Fus
Tenby
26 Sep 1941
0464 2e Bn Fus
Denbich
25 Jan 1942
1048 1e Bn Fus
Southgate
17 Feb 1942
1664 2e Bn Fus
Great Malvern
23 Feb 1942
0420
Cie Adm
Ashford
19 Mar 1942
1516
2e Bn Fus
Great Malvern
31 Mar 1942
1929
1e Bn Fus
Worcester
03 Apr 1942
25559
1e Bn Fus
Hereford
30 Apr 1942
0936
1e Bn Fus
Sennybridge
07 Sep 1942
21041
Cie Adm
Chelsea
11 Nov 1942
3084
Pant.Esk
Darygraig Hill
21 Mar 1943
1205
1e Gpt
Ipswitch
07 Apr 1943
1119
1e Gpt
Newmarket
31 Mei 1943
0402
Cie Adm
High Wycombe
21 Jun 1943
0449
Cie Adm
Londres
17 Aug 1943
0822
1e Gpt
Colchester
18 Aug 1943
3636
2e Gpt
Londres
4 Sep 1943
9359
1e Gpt
Londres
13 Sep 1943
1455
Cie Adm
Londres
30 Sep 1943
4317
2e Gpt
Abergele
23 Okt 1943
10639
Aie Bie
Liverpool
7 Nov 1943
0050
Cie Adm
Londres
3225
Cie Adm
Londres
17 Dec 1943
10646
2 Gpt
Schaftesbury
23 Feb 1944
0267
Cie Adm
Londres
24 Feb 1944
1697
Cie Adm
Londres
26 Mei 1944
39524
1 Gpt
Lowestoft
10 Jun 1944
0340
Aie Bie
Londres
22 Jun 1944
4381
Cie Gn
Great Yarmouth
1 Aug 1944
1151
Cie Adm
Roehampton
18 Aug 1944
2115
Cie Adm
Enfield
17 Okt 1944
5455
Cie Adm
Leamington
20 Nov 1944
0414
Cie Adm
Newmarket
24 Nov 1944
1321
Cie Adm
Barnet
25 Dec 1944
1962
Cie Adm
Berkhamstead
26 Jan 1945
1272
Cie Adm
Epsom
16 Feb 1945
5396
Cie Adm
Virginia Water
7 Mar 1945
1378
Cie Adm
Londres
3 Jul 1945
Aldershot (GB)

7. Slachtoffers van de eenheden, voorheen de Brigade 1945

1e Artillerie Regiment

Datum
NAAM
Stam.
Eenheid
Plaats
6 Mei 1945
HARY Emile
5216
1 Aie Rgt
Brasschaat
12 Jun 1945
LIENARD Jacques
20162
1 Aie Rgt
3 Nov 1945
BODARD Jean-Paul
10430
1 Aie Rgt
New Market (UK)
14 Dec 1945 GROGNARD Albert 20734 1 Aie Rgt Paal

1e Genie Bataljon "Yser"

Datum
NAAM
Stam.
Eenheid
Plaats
7 Apr 1945
ARNOUDT Jaak
4093
1 Gn Bn
Bergen-op-Zoom (NL)
28 Nov 1945
DAMIENS Paul
1 Gn Bn
Kappelen (Duitsland)

1e Pantserregiment "Cavalerie"

Datum
NAAM
Stam.
Eenheid
Plaats
15 Feb 45
MIGNON François
6058
1 Pant.Rgt
Gijzegem
25 Feb 45 VAN OOST Henri   1 Pant.Rgt Alost
3 Mei 45 LIBION Edgard 38894 1 Pant.Rgt Grembergen
18 Mei 45 THIEMAN Charles 22045 1 Pant.Rgt Gent
19 Mei 45 COLLIN A   1 Pant.Rgt  
25 Mei 45 LEPLAT Claude   1 Pant.Rgt Balen-Wezel
8 Jun 45 REISDORFF Jacques 9943 1 Pant.Rgt Gronau (GE)
8 Jun 45 de THEUX de MEYLANDT et MONTJARDIN Antoine 22440 1 Pant.Rgt Gronau (GE)
5 Jul 45 DALLEMAGNE Guillaume 10363 1 Pant.Rgt Bocholt (GE)
30 Jul 45 DORMONT André 22268 1 Pant.Rgt Bocholt (GE)
15 Aug 45 BALLINCKX François 22132 1 Pant.Rgt Goch (GE)
23 Sep 45 SCHUL Pierre 36717 1 Pant.Rgt Munster (GE)
30 Sep 45 SENGIER Henry 40610 1 Pant.Rgt Munster (GE)
15 Okt 45 BRASSEUR Guy 22072 1 Pant.Rgt Heek (GE)